blank

  

 blank

21.7.2018 Pyhäjärvi ENLY  Kirsi Honkanen (2+7) 21+29          74 ilmoitettu

 

 


ROP Tuliketun Talventyttö Walona & VSP Nallelaakson Jörö

 

 

UROSPENNUT 5-7kk 

 

Black Poppy's Mister Ollie My Magic Boy 

PEK 1 KP PUP 2 

 

 

NARTTUPENNUT 5-7kk 

 

Black Poppy's Miss Ally My Midnight Girl 

PEK 1 KP PNP 2 

Black Poppy's Miss Lilly My Happy Girl 

PEK 2 KP 

Est Exclusive Smooth Grace 

PEK 3 KP 

 

 

UROSPENNUT 7-9kk 

 

Commitment's Back In Black 

PEK 1 KP VSP-PENTU 

 

 

NARTTUPENNUT 7-9kk

 

I'll Be There For U De Los Perros De Bigo 

PEK 4 

Komainu's Precious Ruby 

POIS 

Long Feng Bonnemine 

PEK 1 KP ROP-PENTU 

Long Feng Mme Smidefix 

PEK 2 KP 

Yan Huang International Cream Snow 

PEK 3 KP 

 

 

KASVATTAJALUOKKA, PENNUT 

 

Black Poppy's kennel 

1 KP ROP-KASV (pennut)

 

 

JÄLKELÄISLUOKKA, PENNUT 

 

Forsure Rolling Stone 

 

 

 

 

UROKSET 

 

 

 

Junioriluokka 

 

Forsure Polaris 

JUN EH JUK 1 VSP-JUN

Forsure Veni Vidi Vici 

JUN EH JUK 3 

Parmelia Zun Zilmäterä 

POIS 

Parmelia Zun Zoturi 

JUN EH JUK 2 

Ulpukan Hurmuri Heppu 

JUN EH JUK 4 

 

 

Nuortenluokka 

 

Riihikallion Vohveli 

NUO EH NUK 2 

Ulpukan Falco 

NUO EH NUK 3 

Ulpukan Gabriel 

NUO ERI NUK 1 SA VASERT 

 

 

Avoinluokka

 

Aspsjöns Gizmo 

AVO ERI AVK 4 

Chow-Magic Rock'n Roll 

AVO ERI AVK 1 SA PU 2 SERT 

Forsure Kalevipoeg 

AVO EVA 

Le-Pash Fantastic Boy 

POIS 

Leijonaharjan Cool Hattori Hanzo 

AVO ERI AVK 2 SA PU 3 

Leijonaharjan Cool Hikaru Genji 

AVO ERI 

Mei Hung Nanchuan 

POIS 

Mei Hung Ombu 

AVO ERI AVK 3 

Parmelia Aika Veijari 

POIS 

 

 

Valioluokka 

 

Conneseur's X-Tra Allt 

VAL ERI VAK 4 SA 

Forsure Rolling Stone 

POIS 

Leijonaharjan Bluetongue Columbo 

POIS 

Leijonaharjan Brilliant Skywalker 

VAL ERI 

Mei Hung Iling San 

VAL ERI 

Nallelaakson Jörö 

VAL ERI VAK 1 SA PU 1 VSP 

Nallelaakson Lystikäs 

POIS 

Parmelia Crown Prince 

VAL ERI VAK 2 SA PU 4 

Ulpukan Aslak 

VAL ERI VAK 3 SA 

Zizhan Miron's Art Of Love 

POIS 

 

 

Veteraaniluokka 

 

Freedom Fighter Lietuvos Liutas 

VET ERI VEK 1 SA ROP-VET 

Parmelia Elämänvoima 

VET ERI VEK 2 SA 

 

 

 

 

NARTUT 

 

 

 

Junioriluokka

 

Forsure Gingerella 

POIS 

Forsure Grenadine 

POIS 

Forsure Polka Dot 

JUN ERI JUK 4 

Leijonaharjan Dearest Adel Isadora 

JUN ERI JUK 1 SA VASERT ROP-JUN

Leijonaharjan Dearest Elsie Ingrid 

JUN ERI JUK 3 

Parmelia Zun Zamettitassu 

JUN EH  

Pihlajalammen Kikatus 

JUN EH 

Song Shi Er Yi 

POIS 

Ulpukan Hilpeä Helmi 

JUN ERI 

Yavanna's Sisu Salmiakki 

JUN ERI JUK 2

 

 

Nuortenluokka 

 

Chowtastic's Little Red Ferrari 

NUO EH  

Forsure Can't Buy Me Love 

NUO ERI NUK 3 SA 

Riihikallion Vadelma 

NUO EH NUK 4 

Riihikallion Viikuna 

NUO ERI NUK 1 SA 

Ulpukan Goldilocks 

NUO ERI NUK 2 SA 

Zira Saga Begin Lietuvos Liutas 

NUO EH 

 

 

Avoinluokka 

 

Leijonaharjan Chanel O-Ren Rizzoli 

AVO ERI AVK 1 SA PN 3 SERT FI MVA 

Mei Hung Nankang 

AVO ERI AVK 4 

Mei Hung Ordos 

POIS 

Nellwood's Magic Madonna 

AVO ERI AVK 3 

Vilja 

POIS 

Yavanna's Tulisuudelma 

AVO ERI AVK 2 SA 

Yavanna's Tulitähti 

AVO EH 

 

 

Valioluokka 

 

Chowtastic's Warrior Princes Xena 

VAL ERI SA 

Flameborough Ebony Ezmina 

VAL ERI VAK 3 SA 

Forsure Daydream Believer 

VAL ERI VAK 4 SA 

Leijonaharjan Agnetha Iloxi 

VAL ERI 

Parmelia Aika Lystikäs 

VAL ERI VAK 2 SA PN 2 

Tuliketun Talventyttö Walona 

VAL ERI VAK 1 SA PN 1 ROP 

Ulpukan Yön Tähtisilmä 

VAL ERI 

Vermisan Estrella 

POIS 

 

 

Vereraaniluokka 

 

Lähdesuon Rutun Oma-Kuva 

VET ERI VEK 4 

Mustikmaa Bella 

VET ERI VEK 3 

Parmelia Elämänihme 

VET ERI VEK 1 SA VSP-VET PN 4 

Parmelia Galatea 

VET ERI VEK 2 SA

 

 

 

 

KASVATTAJALUOKKA 

 

Forsure kennel 

KASV 4 KP 

Leijonaharjan kennel 

KASV 2 KP 

Mei Hung kennel 

Parmelia kennel 

KASV 1 KP ROP-KASV 

Ulpukan kennel 

KASV 3 KP 

 

 

 

 

JÄLKELÄISLUOKKA 

 

Forsure Rolling Stone 

Leijonaharjan Lucky Lion Leya 

JÄLK 1 KP 

Mei Hung Iling San 

Parmelia Aika Lystikäs 

Shan-Aran Bixbite 

JÄLK 2 KP 

Ulpukan Aslak 

JÄLK 3 KP 

Windalas San Sebastian  

 

 

 

 

SOHVACHAMPIONILUOKKA 

 

Chowhill's You Can Call Me Al 

POIS 

Est Exclusive Smooth Hector 

1 ROP-SOHVIS 

Leijonaharjan Atlas Voimaxi 

Parmelia Brilj-Antti 

POIS 

Broken Hill Coco Chanel 

4 VSP-SOHVIS

Ulpukan Taavi 

 

 

 

 

PARILUOKKA 

 

Leijonaharjan Cool Hattori Hanzo & Leijonaharjan Agnetha Iloxi

Leijonaharjan Brillliant Skywalker &  Leijonaharjan Chanel O-Ren Rizzoli

2

 

 

 

 

 

 

LISÄKILPAILUT JA ERIKOISPALKINNOT 

 

 

Maisan Ruusuke ROP lyhytkarvainen
(Päivi & Hanna Parmala) 

Parmelia Crown Prince 

Maisan Ruusuke VSP lyhytkarvainen
(Päivi & Hanna Parmala) 

Parmelia Aika Lystikäs 

Iivarin Pokaali
(Hannu & Paula Pokela) 

Ulpukan Aslak  

Mamman Pysti
(Tiina Immilä-Karlsson)

Parmelia Aika Lystikäs 

 

 

 

 

ERIKOISMAININNAT

 

 

Paras pitkäkarvainen 

Tuliketun Talventyttö Walona 

Paras lyhytkarvainen 

Parmelia Crown Prince 

Näyttelyn vanhin 

Parmelia Galatea 

Paras punainen 

Nallelaakson Jörö 

Paras musta 

Tuliketun Talventyttö Walona 

Paras sininen 

Parmelia Elämänihme 

Paras kerma 

Conneseur's X-Tra Allt 

Paras fawn 

Ulpukan Aslak 

 

 

 

 

PALKINTOLAHJOITUKSET 

 

 

ROP ja VSP, ROP- ja VSP-PENNUT sekä veteraanit, POMO-patsas. Tekijä ja lahjoittaja Sari Pakka.
Tuliketun Talventyttö Walona & Nallelaakson Jörö
Long Feng Bonnemine & Commitment's Back In Black
Freedom Fighter Lietuvos Liutas & Parmelia Elämänihme

ROP ja VSP Pokaalit on lahjoittanut Leevi Komula.
Tuliketun Talventyttö Walona & Nallelaakson Jörö

Paras lyhytkarvainen uros ja narttu. POMO-patsas. Tekijä ja lahjoittaja Sari Pakka.
Parmelia Crown Prince & Parmelia Aika Lystikäs

Nuortenluokan voittajauros ja -narttu, kello. Lahjoittaja Aira Setälä.
Ulpukan Gabriel & Riihikallion Viikuna

Junioriluokan voittajauros ja -narttu, lyhty. Lahjoittaja Marja-Liisa Röyskö.
Forsure Polaris & Leijonaharjan Dearest Adel Isadora

Paras pentu-kilpailun toiseksi tulleet uros- ja narttupentu, lyhty. Lahjoittaja Marja-Liisa Röyskö.
Black Poppy's Mister Ollie My Magic Boy & Black Poppy's Miss Ally My Midnight Girl 

Paras väri kilpailun voittajille yhteensä viisi palkintoa. Lahjoittaja Marja-Liisa Röyskö.
Nallelaakson Jörö (punainen), Tuliketun Talventyttö Walona (musta), Parmelia Elämänihme (sininen), Conneseur's X-Tra Allt (kerma), Ulpukan Aslak (fawn)

 


ROP-PENTU Long Feng Bonnemine & VSP-PENTU Commitment's Back In Black

 


ROP-KASVATTAJA, PENNUT kennel Black Poppy's

 


ROP-VET Freedom Fighter Lietuvos Liutas & VSP-VET Parmelia Elämänihme

 


VSP-JUNIOR Forsure Polaris & ROP-JUNIOR Leijonaharjan Dearesr Adel Isadora

 


KASV 1 KP ROP-KASVATTAJA kennel Parmelia

 


KASV 2 KP kennel Leijonaharjan

 


KASV 3 KP kennel Ulpukan

 


KASV 4 KP kennel Forsure

 


JÄLK 1 KP Leijonaharjan Lucky Lion Leya
Jälkeläiset: Leijonaharjan Cool Hikaru Genji, Leijonaharjan Brilliant Skywalker, Leijonaharjan Cool Hattori Hanzo ja Leijonaharjan Chanel O-Ren Rizzoli

 


JÄLK 2 KP Shan-Aran Bixbite
Jälkeläiset: Riihikallion Vadelma, Riihikallion Vohveli, Riihikallion Viikuna ja Mei Hung Ombu

 


JÄLK 3 KP Ulpukan Aslak
Jälkeläiset: Ulpukan Goldilocks, Ulpukan Gabriel, Ulpukan Hilpeä Helmi ja Ulpukan Hurmuri Heppu

 


ROP-SOHVIS Est Exclusive Smooth Hector & VSP-SOHVIS Broken Hill Coco Chanel

 


Parikilpailu:
1. Leijonaharjan Cool Hattori Hanzo & Leijonaharjan Agnetha Iloxi
2. Leijonaharjan Brillliant Skywalker &  Leijonaharjan Chanel O-Ren Rizzoli

 


ROP Lyhytkarvainen Parmelia Crown Prince & VSP Lyhytkarvainen Parmelia Aika Lystikäs

 

 

Kuvat: Riitta Ropponen, Petra Juvonen, Sari Pakka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy