blank

  

 blank

Kotimaassa 2014 järjestettävät näyttelyt

 

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym..), Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuilta! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on yhdistykselle toimitettu).

 

 = Tulosten yhteydessä on julkaistu kuva/kuvia

Tuloksia voi ilmoittaa: webmaster.ccy(a)gmail.com
 

Aika

Näyttely

Tuomari

Viim.ilm./kuvia

12.1.2014

Kajaani KV

Fernando Asnaghi Italia

 

18.1.2014

Turku KV

Hans Almgren, Ruotsi

1.2.2014

Parkano RN 

Esa Ruotsalainen

2.2.2014

Joensuu RN

Maija Mäkinen

 

15.2.2014

Pello RN

Elina Haapaniemi

15.2.2014

Tuusniemi RN

Milivoje Urosevic, Serbia

16.2.2014

Jyväskylä RN

Paula Heikkinen-Lehkonen

 

23.2.2014

Jyväskylä KV

Christian Leneuf, Ranska

8.3.2014

Eno RN

Paavo Mattila

 

8.3.2014

Seinäjoki RN

Pekka Teini

22.3.2014

Jämijärvi RN

Maija Mäkinen

23.3.2014

Jyväskylä/Korpilahti RN

Esko Nummijärvi

 

29.3.2014

Kajaani RN

Ligita Zake, Latvia

 

29.3.2014

Kemijärvi RN

Tapio Eerola

 

29.3.2014

Kerimäki RN

Irina Poletaeva

5.4.2014

Polvijärvi RN

Leni Finne

18.4.2014

Vesilahti RN

Juha Putkonen

19.4.2014

Lappeenranta/Imatra KV

Johan Juslin


 

19.4.2014

Laitila RN

Maija Sylgrén

26.4.2014

Vaasa KV

Karin Ögren, Ruotsi

27.4.2014Lahti KV

Paula Rekiranta

 

1.5.2014

Lahti RN

Harri Lehkonen

3.5.2014Tampere KV

Garry Dryburgh, Australia

 

3.5.2014

Posio RN

Tuula Savolainen

4.5.2014Maalahti RN

Leni Finne


10.5.2014

Hamina KV

Juha Putkonen

11.5.2014

Helsinki KV

Frank Kane, Iso-Britannia

17.5.2014

Kittilä RN

Irina Poletaeva

ei choweja

17.5.2014

Joensuu KV

Eivind Mjaerum, Norja


18.5.2014

Joensuu KR

Pedro Sanches Delerue, Portugali


18.5.2014

Rauma KR

Lessi Tsistjakova, Venäjä

 

18.5.2014

Oulu KV

Malgorzata Wieremiejczyk-Wierzchowska, Puola

 

24.5.2014

Järvenpää KR

Hanne Laine Jensen, Tanska


24.5.2014

Kemiönsaari RN

Riitta Lahtovaara

 

24.5.2014

Oulainen RN

Marja Talvitie


25.5.2014

Tuuri KR

Maija Mäkinen

 

1.6.2014

Keuruu RN

Pirjo Aaltonen


7.6.2014

Pielavesi RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa


8.6.2014

Isojoki RN

Hannu Talvi

 

8.6.2014

Lahti RN

Kirsi Honkanen


14.6.2014

Pöytyä KR

Soile Bister


15.6.2014

Kotka KV

Doedijins Rony, Alankomaat


21.6.2014

Rovaniemi KV

Leni Finne


28.6.2014

Forssa KR

Tino Pehar, Kroatia

29.6.2014

Pori KV

Marija Kavcic, Slovenia

 

6.7.2014

Juva KR

Tuula-Maija Tammelin, Tanska

6.7.2014

Raasepori/Karjaa KR

Claudio De Giuliano, Italia

12.7.2014

Oulu KV

Markku Mähönen


13.7.2014

Kokkola KV

Nils-Arne Törnlöv, Ruotsi

13.7.2014

Joutsa RN

Pekka Teini

19.7.2014

Mäntsälä KR

Primoz Peer, Slovenia

19.7.2014

Ristiina KR

Kirsi Honkanen


20.7.2014

Kemi KV

Harri Lehkonen


26.7.2014

Helsinki KR

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

27.7.2014

Saarijärvi KR

Maija Mäkinen


1.8.2014

Kuopio KV

Heidi Kirschbichler,Itävalta

 

2.8.2014

Kuopio KV

Freddie Klindrup,Tanska

2.8.2014

Siikajoki RN

Juha Putkonen
varalla Maija Mäkinen


2.8.2014

Viitasaari RN

Anneli Pukkila


3.8.2014

Kuopio KV

Marianne Baden, Tanska

9.8.2014

Helsinki KV
Maailman Voittaja 2014

Urokset, pariluokat, kasv.luokat ja ROP:
Hiroshi Kamisato, Japani
Nartut:
Rafael de Santiago, Puerto Rico

16.8.2014

Valkeakoski KR 

Maret Kärdi, Viro

 

16.8.2014

Ristijärvi RN

Markku Kipinä

 

17.8.2014 

Raisio KR 

Elena Adamovskaya, Venäjä 

17.8.2014

Pori RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

23.8.2014

Kouvola KR

Jan Coppens, Alankomaat

24.8.2014

Heinola KR

Elina Haapaniemi

 

30.8.2014

Janakkala/Tervakoski KV

Annamaria Tarjan, Unkari

6.9.2014

Kihniö RN

Esa Ruotsalainen

 

6.9.2014

Äänekoski RN

Juha Putkonen


7.9.2014

Helsinki KR

Gyorgy Tesics, Unkari

13.9.2014

Kirkkonummi ENLY
 

Chris Clucas, Englanti

 

14.9.2014

Porvoo KR

Paul Stanton, Ruotsi

 

21.9.2014

Hyvinkää RN

Esa Ruotsalainen 

28.9.2014

Eckerö KV

Marie Petersen, Tanska
varalla Harto Stockmari

ei choweja

26.10.2014

Seinäjoki KR

Geir Nordahl Pedersen, Alankomaat

9.11.2014

Jyväskylä KV

Colin Reed, Iso-Britannia

6.12.2014

Helsinki KV
Helsinki Winner 2014

Paavo Mattila

7.12.2014

Helsinki KV
Voittaja 2014

Philip John, Intia

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy