blank

  

 blank

Kotimaassa 2015 järjestettävät näyttelyt 
 
Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym..), Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuilta! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on yhdistykselle toimitettu).

 = Tulosten yhteydessä on julkaistu kuva/kuvia 
Tuloksia voi ilmoittaa: webmaster.ccy(a)gmail.com

 

Aika 

Näyttely 

Tuomari 

Viim.ilm. /kuvia

11.1.2015 

Kajaani KV  

Marja Talvitie 

 

24.1.2015 

Turku KV  

Paul Scanlon, Irlanti 

1.2.2015 

Parkano RN 

Maija Mäkinen 

7.2.2015 

Virolahti RN 

Maija Sylgrén 

21.2.2015 

Seinäjoki RN 

Tuula Savolainen 

22.2.2015 

Tuusniemi RN 

Maret Kärdi, Viro 

 

21.3.2015 

Lahti KV  

Pirjo Aaltonen

21.3.2015 

Jämijärvi RN 

Pekka Teini

 

22.3.2015 

Jyväskylä RN 

Paavo Mattila

28.3.2015 

Turku KV  

Maria Teresa Mondo Gabrielli, Italia

 

5.4.2015 

Imatra KR
(Lappeenranta KR) 

Pedro Sanches Delerue, Portugal

11.4.2015 

Vaasa KV  

Matti Tuominen

18.4.2015 

Kihniö RN 

Rune Fagerström

 

18.4.2015 

Outokumpu RN 

Annamaria Tarjan, Unkari

25.4.2015 

Harjavalta RN 

Paula Rekiranta

ei choweja

1.5.2015 

Lahti RN 

Hilkka Salohalla 

2.5.2015 

Tampere KV  

Karin Bernardis, Itävalta

2.5.2015 

Tohmajärvi RN 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 

 

9.5.2015 

Sastamala RN 

Harto Stockmari

ei choweja

10.5.2015 

Lahti RN 

John R Walsh, Irlanti

 

16.5.2015 

Varkaus KV  

Pierluigi Buratti, Italia

16.5.2015 

Rovaniemi RN 

Perttu Ståhlberg

 

16.5.2015 

Ruovesi RN 

Anneli Sutela 

 

17.5.2015 

Rauma KR 

Janet Lobb, Kanada

 

23.5.2015 

Hamina KV  

Zsuzsanna Váczi-Balogh, Unkari

23.5.2015 

Hyrynsalmi RN 

Vivamaria Soleckyj Szpunar, Puola 

 

23.5.2015 

Kruunupyy RN 

Leni Finne 

24.5.2015 

Helsinki KV  

Hans Lehtinen

 

24.5.2015 

Keuruu RN 

Tanya Ahlman-Stockmari 

 

30.5.2015 

Lieksa RN 

Raisa Savander

31.5.2015 

Mänttä-Vilppula KR 

Juha Putkonen 

6.6.2015 

Riihimäki KR 

Chris Zeniou, Kypros 

6.6.2015 

Haapajärvi RN 

Tuula Savolainen

6.6.2015 

Muhos RN 

Markku Kipinä 

7.6.2015 

Mynämäki RN 

Rune Fagerström 

13.6.2015 

Salo KR 

Noreen Clarke, Irlanti 

13.6.2015 

Iitti RN 

Eeva Resko 

 

13.6.2015 

Lapinlahti RN 

Elena Adamovskaya, Venäjä

 

14.6.2015 

Alavus / Tuuri KR 

Sanna Vakkilainen 

21.6.2015 

Rovaniemi KV  

Eeva Resko 

 

27.6.2015 

Pieksämäki KR 

Paavo Mattila 

28.6.2015 

Karjaa KR 

Jelena Kruus, Viro

4.7.2015 

Tuusula KR 

Marija Kavcic, Slovenia

11.7.2015 

Oulu KV  

Perttu Ståhlberg

11.7.2015 

Laukaa RN 

Jussi Liimatainen

 

12.7.2015 

Laukaa KR 

Vitor Veiga, Portugali 

 

12.7.2015 

Oulu KV  

Maija Mäkinen 

 

18.7.2015 

Kemi KV 

Katarzyna Fiszdon, Puola 

19.7.2015 

Hyvinkää KR 

Anna Albrigo, Italia 

19.7.2015 

Ylivieska KV  

Hannu Talvi

24.7.2015 

Helsinki KV  

Davida Brown, Uusi-Seelanti

26.7.2015 

Mikkeli KV  

Oliver Simon, Kroatia

1.8.2015 

Pori KV  

Marko Lepasaar, Viro

 

2.8.2015 

Iisalmi KV  

Paavo Mattila 

2.8.2015 

Luumäki RN 

Pekka Teini 

8.8.2015 

Turku KR 

Jussi Liimatainen 

 

8.8.2015 

Joensuu KV  

Gian Battista Guffanti, Italia 

8.8.2015 

Pälkäne RN 

Paula Heikkinen-Lehkonen

 

9.8.2015 

Joensuu KR 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 

15.8.2015 

Isokyrö RN 

Maija Mäkinen

15.8.2015 

Kajaani RN 

Hannu Talvi 

ei choweja

15.8.2015 

Raisio RN 

Harry Tast 

 

16.8.2015 

Kotka KV  

Nemanja Jovanovic, Serbia

16.8.2015 

Sastamala RN 

Riitta Lahtovaara

22.8.2015 

Kouvola KR 

Jetta Tschokkinen 

 

22.8.2015 

Seinäjoki RN 

Kirsi Honkanen

23.8.2015 

Heinola KR 

Tuula Savolainen 

29.8.2015 

Janakkala KV  

Jasna Matejcic, Kroatia 

29.8.2015 

Pyhäjoki RN 

Hannu Talvi

 

29.8.2015 

Rovaniemi RN 

Maija Mäkinen

5.9.2015 

Vantaa KR 

Pekka Teini 

12.9.2015 

Porvoo ENLY

Boo Lundström, Ruotsi

13.9.2015 

Porvoo KR 

Kirsi Honkanen

20.9.2015 

Hyvinkää RN 

Maija Sylgrén

26-27.9.2015 

Eckerö KV  

Maret Kärdi, Viro

 

4.10.2015 

Hämeenlinna RN 

Iren Naarits, Viro 

24.10.2015 

Seinäjoki KV  

Urokset: Malgorzata Supronowicz, Puola
Nartut, ROP&VSP, ROP-VET, KASV: Leni Finne 

21.11.2015 

Jyväskylä KV  

Steven Seymour, Australia 

22.11.2015 

Jyväskylä KV  

Harry Tast

5.12.2015 

Helsinki KV  
Helsinki Winner 2015

Moa Persson, Ruotsi

6.12.2015 

Helsinki KV  
Voittaja 2015

Viera Staviarska, Slovakia

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy