blank

  

 blank

Kotimaassa 2017 järjestettävät näyttelyt 

 

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym...) Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuila! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääsen näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on webmasterille ilmoitettu). 
Tuloksia ja kuvia voi lähettää osoitteeseen webmaster.ccy(a)gmail.com

 

 = Tulosten yhteydessä on julkaistu kuva/kuvia. 

  

Aika

Näyttely 

Tuomari 

Viim.ilm./kuvia 

15.1.2017 

Kajaani KV  

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 

21.1.2017 

Turku KV 

Jean-Jacques Dupas, Ranska 

 

22.1.2017 

Ilomantsi RN 

Leni Finne 

 

5.2.2017 

Parkano RN 

Maija Mäkinen 

 

18.2.2017 

Kauhava RN 

Maija Mäkinen 


18.3.2017 

Seinäjoki RN 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa  

19.3.2017 

Korpilahti RN 

Harto Stockmari

25.3.2017 

Lahti KV 

Eeva Resko

1.4.2017 

Jämijärvi RN 

Juha Putkonen 

8.4.2017 

Vaasa KV 

Cristine Watson, Kypros

8.4.2017 

Kuopio RN 

Maija Lehtonen 

 

15.4.2017 

Laitila RN

Hilkka Salohalla 

 

15.4.2017 

Lappeenranta KV 

Arvid Göransson, Ruotsi 

22.4.2017 

Pello RN 

Tuula Pratt 

23.4.2017 

Outokumpu RN 

Dan Ericsson Ruotsi

29.4.2017 

Kiuruvesi RN 

Maija Mäkinen 

ei choweja 

30.4.2017 

Tohmajärvi RN 

Hannu Talvi 

1.5.2017

Hankasalmi RN 

Maija Lehtonen 

1.5.2017 

Lahti RN 

Rune Fagerström

 

1.5.2017 

Sastamala RN 

Johan Juslin

 

6.5.2017 

Tampere KV 

Marija Kavcic, Slovenia 

6.5.2017 

Puolanka RN 

Zidy Munsterhielm-Ehnberg

6.5.2017 

Rovaniemi RN 

Anneli Pukkila 

 

6.5.2017 

Savitaipale RN 

Juta Haranen, Viro

 

7.5.2017 

Raahe RN 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 

7.5.2017 

Sipoo RN 

Marja Talvitie

 

13.5.2017 

Varkaus KR 

Konstantinos Andreou, Kypros 


13.5.2017 

Ikaalinen RN 

Marja Talvitie 

ei choweja 

13.5.2017 

Koski tl RN 

Anneli Pukkila 


13.5.2017 

Laihia RN 

Maija Mäkinen

13.5.2017 

Lestijärvi RN 

Jussi Liimatainen  

14.5.2017 

Eura RN 

Esko Nummijärvi 

ei choweja

14.5.2017 

Lahti RN 

Anca Giura, Romania

 

20.5.2017

Hamina KV 

Pirjo Aaltonen 

20.5.2017 

Närpiö RN 

Irina Poletaeva

21.5.2017 

Helsinki KV 

Karen Gilliland, Irlanti 

21.5.2017 

Närpiö RN 

Anneli Pukkila 

25.5.2017 

Hämeenkyrö RN 

Paavo Mattila 

 

27.5.2017 

Lieksa RN 

Markku Kipinä 

ei choweja

27.5.2017 

Sodankylä RN 

Harto Stockmari 

 

28.5.2017 

Rauma KR 

Jochen H Eberhardt, Saksa

 

28.5.2017 

Keuruu RN 

Harry Tast

ei choweja

10.6.2017 

Heinävesi RN 

Paavo Mattila

10.6.2017 

Hämeenlinna RN 

Mats Jonsson, Ruotsi

 

11.6.2017 

Alavus/Tuuri KR 

Sanna Vakkilainen

11.6.2017 

Kuusamo RN 

Markku Kipinä 

17.6.2017 

Haapajärvi RN 

Pirjo Aaltonen 


17.6.2017 

Pöytyä KR 

Leila Kärkäs 

 

18.6.2017 

Kotka KV 

Perttu Ståhlberg

25.6.2017 

Rovaniemi KV 

Leni Finne 

 

1.7.2017 

Tuusula KR 

Ernie Paterson, Iso-Britannia

1.7.2017 

Kouvola RN 

Carsten Birk, Tanska 

2.7.2017 

Tuusniemi RN 

Leila Kärkäs 

 

2.7.2017 

Riihimäki KV 

Juha Kares 

 

8.7.2017 

Mikkeli KR 

Perttu Ståhlberg 

 

9.7.2017 

Raasepori/Karjaa KR 

Ambjörn Lindqvist, Ruotsi


9.7.2017 

Ylivieska KV 

Rita Reyniers, Belgia 

15.7.2017 

Oulu KV 

Augustin Ionescu, Romania

 

16.7.2017 

Oulu KV 

Jadranka Mijatovic, Kroatia 

15.7.2017 

Hyvinkää KR 

Kostadin Shankov, Bulgaria


22.7.2017 

Kemi KV 

Tanya Ahlman-Stockmari

 

23.7.2017 

Saarijärvi KR 

Paula Heikkinen-Lehkonen 

ei choweja 

28.7.2017 

Helsinki KV 

Marina Ostrovskaya, Venäjä

29.7.2017 

Pori KV 

Paula Rekiranta 

29.7.2017 

Kajaani RN 

Juta Haranen, Viro 

 

5.8.2017 

Ojakkala ENLY 

Paulo Gusberti, Sveitsi 

5.8.2017 

Kuopio KV 

Saija Juutilainen 

 

5.8.2017 

Lappeenranta RN 

Anneli Pukkila 

5.8.2017 

Siikajoki RN 

Pirjo Aaltonen

 

6.8.2017 

Valkeakoski KR 

Vladimir Cairovic, Serbia

 

12.8.2017 

Turku KR 

Harry Tast

 

12.8.2017 

Joensuu KV 

Dan Ericsson, Ruotsi 

12.8.2017 

Luumäki RN 

Maija Lehtonen 

 

12.8.2017 

Mikkeli/Ristiina RN 

Paula Rekiranta 

 

12.8.2017 

Seinäjoki RN 

Paavo Mattila 

13.8.2017 

Joensuu KR 

Markku Mähönen 

13.8.2017 

Mäntsälä RN 

Eeva Resko

13.8.2017 

Seinäjoki RN 

Kirsi Honkanen 

19.8.2017 

Kouvola KR 

Igor Selimovic, Kroatia 

19.8.2017 

Ristijärvi RN 

Kirsi Honkanen 

19.8.2017 

Ruovesi RN 

Harto Stockmari 

 

20.8.2017 

Heinola KR 

Attila Czeglédi, Unkari 

26.8.2017 

Janakkala KR 

Kirsi Honkanen 

26.8.2017 

Mäntyharju KR 

Pekka Teini 

 

26.8.2017 

Pyhäjoki/Yppäri RN 

Hannu Talvi

3.9.2017 

Helsinki KR 

Anneli Pukkila 

9.9.2017 

Porvoo KR 

Hans Almgren, Ruotsi 

 

9.9.2017 

Muurame RN 

Ming Kok Chua, Singapore

 

16.9.2017 

Äänekoski RN 

Leila Kärkäs

 

17.9.2017 

Hyvinkää RN 

Riitta Lahtovaara

 

30.9.2017 

Eckerö KV 

Ann-Christin Johansson, Ruotsi

 

14.10.2017 

Jyväskylä KV 

Maija Mäkinen


15.10.2017

Jyväskylä KV 

Annukka Paloheimo


28.10.2017 

Seinäjoki KV 

Ambjörn Lindqvist, Ruotsi 

25.11.2017 

Tampere KR 

Harto Stockmari

26.11.2017 

Tampere KV 

Audrone Babianskiene, Liettua

8.12.2017 

Helsinki KV 
Helsinki Winner 2017

Gunnar Nymann, Tanska 


9.12.2017 

Helsinki KV 
Pohjoismaiden Voittaja 2017

Simon Sim, Filippiinit

10.12.2017 

Helsinki KV 
Voittaja 2017

Marja Talvitie 


© 2008  ChowChow ry - Trival Oy