blank

  

 blank

Kotimaassa 2018 järjestettävät näyttelyt 

 

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym...) Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuila! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääsen näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on webmasterille ilmoitettu). 
Tuloksia ja kuvia voi lähettää osoitteeseen webmaster.ccy(a)gmail.com

 

 = Tulosten yhteydessä on julkaistu kuva/kuvia. 

Lisätietoa NORD-näyttelyistä Kennelliiton sivuilta

Vuoden 2018 näyttelyt kartalla

  

Aika

Näyttely 

Tuomari 

Viim.ilm./kuvia 

14.1.2018 

Kajaani KV 

Hannu Talvi 

 

20.1.2018 

Turku KV 

Johan Andersson, Ruotsi 

3.2.2018 

Parkano RN 

Markku Kipinä 

3.3.2018 

Juuka RN 

Mari Lackman

17.3.2018 

Jämijärvi RN 

Karin Sjöholm Östlund, Ruotsi

17.3.2018 

Joensuu / Eno RN 

Leni Finne 

18.3.2018 

Jyväskylä / Korpilahti RN 

Pirjo Aaltonen 

24.3.2018 

Kemijärvi RN 

Elina Haapaniemi

24.3.2018 

Lahti KV 

George Schogol, Georgia

 

1.4.2018

Imatra KR

Miodrag Vretenicic, Montenegro

2.4.2018 

Imatra KV 

Christian Jouanchicot, Ranska 

14.4.2018 

Vaasa KV 

Elina Haapaniemi

28.4.2018 

Ruovesi RN 

Astrid Lundava, Viro 

29.4.2018 

Kouvola RN 

Maija Mäkinen 

1.5.2018 

Lahti RN 

Perttu Ståhlberg

 

5.5.2018 

Kajaani RN 

Jetta Tschokkinen

5.5.2018 

Parikkala RN 

Kirsi Honkanen 

5.5.2018 

Posio RN 

Esa Ruotsalainen 

 

5.5.2018 

Tampere NORD 

Berri Baere, Irlanti 

6.5.2018 

Tampere KV 

Peter Harsanyi, Unkari 

6.5.2018 

Polvijärvi RN 

Hilkka Salohalla

 

12.5.2018 

Järvenpää KR 

Tino Pehar, Kroatia

 

12.5.2018 

Loviisa RN 

Soile Bister

ei choweja 

12.5.2018 

Mikkeli RN 

Eeva Resko 

12.5.2018 

Oulu NORD 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 

12.5.2018 

Seinäjoki RN 

Juha Putkonen

13.5.2018 

Seinäjoki RN

Riitta Lahtovaara

 

19.5.2018 

Helsinki KV 

Matti Tuominen

19.5.2018 

Oulainen RN 

Hilkka Salohalla 

 

19.5.2018 

Rovaniemi RN 

Perttu Ståhlberg

 

20.5.2018 

Hamina NORD 

Åsa Andersson, Ruotsi

20.5.2018 

Maalahti RN

Markku Kipinä 

20.5.2018 

Taivalkoski RN

Tanya Ahlman-Stockmari 

 

26.5.2018 

Joensuu KV 

Harto Stockmari

26.5.2018 

Keuruu RN

Esa Ruotsalainen 

 

26.5.2018 

Rauma KR 

Maija Mäkinen

 

26.5.2018 

Vaasa RN

Perttu Ståhlberg

 

27.5.2018 

Joensuu KR

Elena Agafonova, Italia 

 

3.6.2018 

Mänttä-Vilppula KR

Perttu Ståhlberg

ei choweja 

9.6.2018 

Keitele RN

Riitta Lahtovaara 

 

9.6.2018 

Forssa KR

Igor Selimovic, Kroatia

 

10.6.2018 

Alavus/Tuuri KR 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 

16.6.2018 

Reisjärvi RN

Eeva Resko

 

16.6.2018 

Rovaniemi NORD 

Tanya Ahlman-Stockmari 

 

16.6.2018  

Salo KR

Boris Baic, Slovenia 

 

17.6.2018 

Karvia RN

Irina Poletaeva

17.6.2018 

Kotka NORD 

Tiina Taulos

30.6.2018 

Tuusniemi RN

Jo Schepers, Alankomaat 

 

1.7.2018 

Raasepori/Karjaa KR 

Tuire Okkola

 

7.7.2018 

Kokemäki RN

Tuula Savolainen

 

7.7.2018 

Oulu KV 

Hanne Laine Jensen, Tanska 

8.7.2018 

Joutsa RN

Juha Putkonen

8.7.2018 

Juva KR

Juta Haranen, Viro

8.7.2018 

Rusko RN

Elina Haapaniemi

ei choweja

14.7.2018 

Mäntsälä KR

Riitta Lahtovaara

15.7.2018 

Laukaa KR

Elena Kuleshova, Venäjä

 

21.7.2018 

Pyhäjärvi ENLY

Kirsi Honkanen
varalla Hannu Talvi

 

21.7.2018 

Ylivieska KV 

Mona Selbach, Norja
varalla Anita Foley-Duggan, Irlanti 

 

22.7.2018 

Helsinki KR 

Gunilla Skallman, Ruotsi 

 

22.7.2018 

Kemi KV 

Esa Ruotsalainen 

 

28.7.2018 

Pori KV 

Luis Gorjao-Henriques, Portugali
varalla Kari Järvinen

 

29.7.2018 

Mikkeli KV 

Harry Tast
varalla Arne Foss, Norja 

 

3.8.2018 

Kuopio KR 

Gerard Cox, Irlanti 

 

4.8.2018 

Isokyrö RN 

Maija Lehtonen
varalla Harry Tast

20.7.2018

4.8.2018 

Kuopio NORD 

Marie Petersen, Tanska 

 

4.8.2018 

Kinnula RN 

Juha Putkonen 

 

5.8.2018 

Kuopio KV 

Rafael Malo Alcrudo, Espanja 

 

5.8.2018 

Isokyrö RN 

Harry Tast
varalla Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

5.8.2018 

Luumäki RN 

Juta Haranen, Viro

 

11.8.2018 

Kuhmo RN 

Tuula Pratt 
varalla Kirsi Honkanen

22.7.2018

11.8.2018 

Lappeenranta RN 

Mari Lackman
varalla Irina Poletaeva 


16.7.2018

11.8.2018 

Raisio KR 

Ishimaru Sei-Ichiro, Japani 

17.7.2018

18.8.2018 

Kouvola KR 

Ambjörn Lindqvist, Ruotsi 

16.7.2018
22.7.2018

19.8.2018 

Heinola KR 

Esa Ruotsalainen

16.7.2018
22.7.2018

26.8.2018 

Riihimäki NORD 

Nina Lönner-Andersson, Ruotsi 
varalla Markku Kipinä

23.7.2018
30.7.2018

1.9.2018 

Helsinki KR 

Paavo Mattila 

18.7.2018
1.8.2018
5.8.2018

1.9.2018 

Kihniö RN 

Paula Rekiranta

16.7.2018
31.7.2018
6.8.2018

2.9.2018 

Ähtäri RN 

Pekka Teini
varalla Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

31.7.2018
12.8.2018

9.9.2018 

Porvoo KR 

Regina Blessing, Saksa
varalla Leila Kärkäs 

16.7.2018
1.8.2018
6.8.2018

15.9.2018 

Joensuu RN 

Paula Rekiranta 

8.8.2018
15.8.2018

23.9.2018 

Hyvinkää RN 

Zidy Munsterhielm-Ehnberg
varalla Esko Nummijärvi 

28.8.2018

29.9.2018 

Eckerö KV 

Franco Gatti, Italia 

16.7.2018
27.8.2018
4.9.2018

27.10.2018 

Seinäjoki KV 

Gabriela Veiga, Portugal 

 

10.11.2018 

Jyväskylä NORD 

Pekka Teini
varalla Harri Lehkonen

1.10.2018
15.10.2018
22.10.2018

11.11.2018 

Jyväskylä KV 

Tapio Eerola
varalla Harri Lehkonen

1.10.2018
15.10.2018
22.10.2018

15.12.2018 

Helsinki NORD 
Helsinki Winner 2018

Peter L.Jensen, Tanska
varalla Esa Ruotsalainen 

2.10.2018
5.11.2018
19.11.2018

16.12.2018 

Helsinki KV 
Voittaja Winner 2018

Mauro Mostura, Italia
varalla Marja Talvitie 

2.10.2018
5.11.2018
19.11.2018

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy